Gegužė 2017

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Meno Kolektyvai

Džiazo grupė

Tik 2014 metų pavasarį susikūrusi Džiazo grupė (vad. Juozas Strupinskas) jau spėjo nustebinti garliaviečius ir šio miesto renginių svečius profesionaliai ir įvairiais stiliais atliekamais kūriniais. Grupę sudaro labai profesionalūs, energingi ir jauni nariai: Juozas Strupinskas – saksofonas, fleita, Laura Paulauskienė – fortepijonas, Benita Sutkevičiūtė – bosinė gitara, Ąžuolas Paulauskas – mušamieji instrumentai. Savo koncertinėje programoje grupė atlieka tradicinį džiazą, originalias kompozicijas, džiazo improvizacijas, liaudies dainų aranžuotes.

Šios jaunatviškos ir profesionalios kompanijos tikslas – profesionaliojo meno sklaida Garliavos bendruomenėje.

 

Vadovas J. Strupinskas tel. 8-618-57885

Garliavos sporto ir kultūros centro suaugusiųjų teatras „Teatras be pavadinimo“

Teatras pradėjo kurtis Garliavos sporto ir kultūros centro režisierės ir renginių organizatorės Augustinos Kinderytės ir meno vadovės Zitos Butiškytės iniciatyva. Pirmoji grupės repeticija įvyko 2014 spalio 14 dieną. Kaip teigia grupės narės, repetuojama savo malonumui, padedant vienas kitam atskleisti save ir kuriamą personažą. Iki šiol teatras neturi pavadinimo. Todėl teatro grupė ne tik laukia naujų narių, bet ir idėjų originaliam pavadinimui, atspindinčiam vaidybos teikiamą malonumą. Informaciją apie numatomas spektaklio datas sekite Garliavos sporto ir kultūros centro internetiniame puslapyje (www.garliavossc.lt) ir tel.: 8 671 01787.

Mišrus suaugusiųjų choras „Melodija“

Garliava turi itin gilias chorines tradicijas. Čia ilgą laiką gyvavo vyrų ir moterų chorai. O 1996 m. rugpjūčio mėn. Dalės Balaikienės iniciatyva garliaviečiai buvo pakviesti į naujo suaugusiųjų choro „Melodija“ pirmąsias repeticijas. Po profesionalaus ir nuotaikingo darbo, garliaviečiai buvo pakviesti į pirmąjį choro koncertą, kuris įvyko 1997 m. kovo 11 d. Jis laikomas „Melodijos“ gimimo diena.  Įvairaus amžiaus, įvairių profesijų žmones čia vienija bendravimas, meilė tikram menui, dainai, jausmui, pagarba kitam.

Nuo 2008 m. rudens chorui pradėjo vadovauti profesionali, kūrinbinga, didelę patirtį sukaupusi vadovė Ramunė Navickienė. „Melodijos“ repertuare skamba bažnytinė ir pasaulietinė lietuvių ir užsienio autorių kūryba, lietuvių liaudies dainų aranžuotės. Daugiau kaip 30 aktyvių narių turintis choras „Melodija“ dalyvauja įvairiuose festivaliuose Kauno rajone, Kauno mieste, Lietuvos ir pasaulio lietuvių dainų šventėse. Dalyvauta tarptautiniuose projektuose „Dainuojam Maironiui“, „Džiūgaukim aleliuja“, Nidos miesto mero inauguracijoje. Koncertuota: Šiluvoje, Nidoje, Raseiniuose, Marijampoleje, Garliavoje. Tai choras, branginantis ir puoselėjantis senas chorines tradicijas.  

 

Vadovė R. Navickienė tel. 8-616-14410

Suaugusiųjų folkloro ansamblis „Gegutala“

Garliavos  kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala” pradėjo dainuoti 2000 metais. Pradžią davė vaikų folkloro ansamblio „Obelėlė“ tėveliai. Tai  ir folkloro ansamblio „Garliavos senoliai“, gyvavusio 1975-2000 metais,  tolimesnė tąsa.

            Nemažai ansambliečių save kildina iš Aukštaitijos, todėl ansamblis atlieka daugiausia aukštaitiškąjį folklorą bei rengiasi aukštaitiškais tautiniais drabužiais. Yra sutartinių giedotojų grupė „Mėta”.

            „Gegutalos” pagrindinis tikslas – išsaugoti gyvą mūsų tautos folklorą, tęsti dainavimo tradiciją. Kol gyva mūsų kalba, kol gyvos mūsų dainos – gyvuos ir mūsų tauta. Kai didelė tautiečių dalis pakėlusi sparnus skristi į platųjį pasaulį, turi gi kažkas likti namie ir prižiūrėti, kad nesunyktų tautos šaknys. Kad nesiblaškytume pasaulio kryžkelėse, kad žinotume, kur mūsų Namai, kad turėtume kur sugrįžti.

            Ansambliečiai mano, kad nėra geresnio bendravimo, saviraiškos, atsipalaidavimo būdo kaip dainavimas bei tradiciniai šokiai. Ar ne todėl mūsų protėviai rado laiko dainoms, pasilinksminimams net per didžiausius darbymečius?

            „Gegutala” dalyvavo visose per šį laikotarpį vykusiose Lietuvos Dainų šventėse, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Baltica”, „Skamba skamba kankliai”, „Atataria lamzdžiai”. Kasmet keliauja po Lietuvą, renka medžiagą, koncertuoja, susitinka su kitais folkloro ansambliais (Kupiškio „Kupkiemis”, Baisogalos „Dainoriai”, Barstyčių „Barstyte”, Zarasų folkloro ansambliu, Šakių „Šakija”, Rezeknes folklore ans.), draugauja su kaimynų ansambliais „Sedula”, „Piliarožė” ir kt.).

            „Kad pajustume liaudies dainų visą grožį ir jų magišką galią, turime dainuoti. Ne klausytis, o dainuoti.  Tad kviečiame ateiti pas mus ir dainuoti bei šokti kartu“ – ansambliečiai kviečia prisijungti visus folklorui neabejingus žmones.

            Ansambliui „Gegutala“ suteikta pirmoji kategorija.

 

                                                                          Ansamblio vadovė Nijolė Grivačiauskienė

 

Kontaktiniai vadovės duomenys: N. Grivačiauskienė tel. 8-676-39519

Sutartinių giedotojų grupė „Mėta“

Centre gyvuoja jauna, kartu su folkloro ansambliu „Gegutala“ veikianti sutartinių giedotojų grupė „Mėta“. Jai vadovauja kompetetinga ir aktyvi vadovė Nijolė Grivačiauskienė. Sutartinės pradėtos gietoti Vilkijos A. J. Juškų muziejaus organizuojamose sutartinių mokymo stovyklose. Tokias stovyklas Muziejus rengia nuo 1997 metų. Giedoti moko ir padeda įsigilinti į sudėtingą bei paslaptingą sutartinių pasaulį profesorė etnomuzikologė Daiva Vyčinienė.

Sutartinių giedotojų grupės „Mėta“ merginos, moterys kasmet dalyvauja įvairiose stovyklose. Per tiek metų pasikeitė nemažai dalyvių. Šiuo metu grupėje yra aštuonios giesmininkės bei trys mažos mergaitės, iš kurių, tikimasi, išaugs tikros sutartinių giedotojos.

Sutartinių giedotojų grupei "Mėta" suteikta II kategorija.

 

Vadovė N. Grivačiauskienė tel. 8-676-39519

Vaikų šokių kolektyvas „Tauškutis”

Kolektyvas susibūręs 1993 m. Vadovė Zita Vaškelienė, koncertmeisterė Raimonda Emilija Pauzienė.

Nuo 1995 m. dalyvavo visose respublikinėse Dainų šventėse. Respublikinės moksleivių Dainų šventės „Mes – laisvės vaikai” dalyvis. Aktyviai dalyvauja Kauno rajono koncertinėje veikloje. Kauno rajono Dainų švenčių dalyvis. „Tauškutis” – „Kauno apskrities diena 2003“ dalyvis, 2004 m. „Aguonėlės” konkurse 2000 – 2004 metų I–ojo turo nugalėtojai, 2000 m. dalyvavo Ciesio (Latvija) Dainų šventėje, Kauno dienos 1999 – 2002 – 2005 – 2007 m. dalyviai. Kauno rajono vaikų tautinių šokių kolektyvų festivalio „Užauginsim ąžuolą” Garliavos prizui laimėti laureatai: 1996 – 1998 – 2000 – 2002 – 2004 m. Nuolatiniai festivalio „Šok, tryp, linksmas būk” Raudondvaryje dalyviai (2006 m., 2007 m., 2008 m., 2009 m.). Garliavos miesto šventėje koncertinę programą dovanoja kiekvienais metais nuo 1994 m. iki 2013 m. Dalyvauja respublikinėje parodoje „Ką pasėsi, tą ir pjausi”, festivalyje Kaišiadoryse „Sveiki, sveteliai”, Kauno apskrities dienoje Raudondvaryje 2007 m., Kaziuko mugėje Kaune 2008 m.

2010 m. dalyvavo respublikinėse „Grok, Jurgeli“ varžytuvėse, Kauno miesto gimtadienio švenčių „Kauno dienos“ pastovus dalyvis. 2011 m. „Tauškutis“ atstovavo Lietuvą tarptautiniame festivalyje Vengrijoje. Kasmetinėje Kauno rajono vaikų tautinių šokių kolektyvų peržiūroje – šventėje „Saulė sodą pasodino” įvertinta aukščiausiu balu. Kolektyvas aktyviai dalyvauja Garliavos kultūros centro, Kauno rajono renginiuose bei festivaliuose.

 

Vadovė Z. Vaškelienė tel. 8-615-30299

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“

Choreografės Zitos Vaškelienės iniciatyva 2003 m. Garliavos kultūros centre suburta vyresniųjų liaudiškų šokių grupė. Po mėnesio šokėjams jau teko koncertuoti. Pirmasis šokis, pristatytas publikai, vadinosi „Pasodinom ąžuolą“ (Juozo Gudavičiaus choreografija), tad kolektyvas pavadintas „Ąžuolo“ vardu. Šiuo metu jame šoka 21 šokėjas. Tai draugiškas, darbštus, šokį mėgstantis, visur ir visada kokybės siekiantis, bendrauti norintis kolektyvas. „Ąžuolo“ šokėjai – aktyvūs Lietuvos Dainų švenčių, Kauno rajono ir Kauno miesto renginių, festivalių dalyviai, mielai koncertuoja kituose miestuose ir rajonuose. Nuo 2005 m. kolektyvo iniciatyva Garliavoje kasmet rengiamas respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Atdarykim vartelius“, į kurį kviečiami draugai ir bendraminčiai.

Kolektyvas dalyvavo respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ Kaune, festivaliuose „Žiežmarių kviestinis“ Žiežmariuose, „Gudobelės žiedas“ Rumšiškėse, „Pasodinsim ąžuolą“ Kaune, „Ringio ringis“ Prienuose, „Jotvingis 2013“ Marijampolėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Jurbarke ir kt. „Ąžuolas“ atstovavo Kauno rajoną ir užsienio festivaliuose – 2010 m. Olandijoje.

Šokėjai nuolatos savo meninį lygį pasitikrina konkursuose ir kaskart siekia aukštesnių rezultatų. 2009 m. respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros“ miestelių grupėje iškovojo trečią, o 2012 m. tapo laureatais. 2010 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antrą, o 2012 m. – pirmąją vietą. 2011 m. festivalyje „Klumpynė“ Trakuose pelnė pagrindinį prizą

2013 metų pavasarį į Garliavą „atskrido“ „Aukso paukštė“ – tai aukščiausias respublikinis apdovanojimas meno mėgėjų srityje. Šokių grupė „Ąžuolas“ bei vadovė Zita Vaškelienė šį apdovanojimą gavo kaip „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė ir vadovas“.

Šokėjai ir jų vadovė tiki, kad niekas taip nesuburia kolektyvo, kaip buvimas kartu. Į du svarbiausius metų renginius – kūrybinę stovyklą prie Glūko ežero ir senųjų metų palydų šventę „Mes viena šeima“ – šokėjai atvyksta su šeimomis.

„Ąžuolo“ šokėjų kredo: „Noriu, galiu, padarysiu, nes šokis – mūsų gyvenimas!“  

 

Vadovė Z. Vaškelienė tel. 8-615-30299