2016-01-24
BHL: IŠLIEKA TRIJŲ TAŠKŲ PERSVARA

Antrąją Baltijos lygos moterų rankinio čempionato IV-ojo turo dieną vėl nepavyko HC „Garliava SM-CASCADA“ komandai, kuri šeštadienį suklupo prieš Baltarusijos čempiones Minsko „BNTU-BelAZ“ komanda santykiu 25:32(12:17).

HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipai įvarčius pelnė Diana Šatkauskaitė 10, Laura Masiulevičiūtė 5, Kamilė Bušaitė 4, Emilė Aglinskaitė 3, Erika Drūlytė 2, Laima Bernatavičiūtė 1.

„BNTU-BelAZ“ komandoje pasižymėjo Anastasija Mazgo, Jekaterina Drazdova ir Natalija Danšina po 5, Kristina Ozolina 4, Natalija Platanovič ir Jekaterina Silickaja po 3, Lilija Artiuchovič ir Tatjana Rudkovskaja po 2,Nkeiruka Deborah Arukwe ir Anna Suchamirova po 1.

Tradiciškai apylygis žaidimas vyko pusę pirmojo kėlinio, vėliau minskietės pamažu didindamos  persvarą laimėjo pirmąjį kėlinį penkiais įvarčiais, o rungtynes septynių įvarčių persvara 32:25. Galbūt šis skirtumas būtų buvęs mažesnis jei garliavietės būtų taikliau atakavusios nuo 7m. žymos, tačiau  jos iš septynių skirtų baudinių prošal prašovė tris kartus, kai varžovės netaiklios buvo vieną kartą iš penkių. Vienok tai nebuvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Minskietės turi lygesnę ir aukštesnio meistriškumo sudėtį, todėl garliavietėms buvo sunku ką nors prieš pastatyti kovoje su profesionaliu klubu.

Kitose rungtynėse Kauno „ACME-Žalgiris“ be vargo sudorojo trečiąją Baltarusijos čempionato ekipą HC „Gorodničanka“ rezultatu 35:26(21:11), kuri šį sezoną yra smarkiai pasikeitusi ir jaunimui dar sunku prilygti labiau prityrusiems varžovams.

Kauniečių gretose taikliai rungtyniavo 11 žaidėjų, tai Neringa Palionytė ir Dovilė Ilčiukaitė (po 5įv.), Daiva Butėnaitė-Drevinskienė ir Viltė Lubytė (po 4įv.), Audinga Kniubaitė, Simona Kazlauskaitė ir Inesa Verbovik (po 3įv.), Gabija Vidūnaitė, Brigita Ivanauskaitė  ir Greta Burkaitė (po 2įv.), Laura Žukovaitė (1įv.).

Gardino kolektyve aktyvios buvo Viktorija Kasiuk (7įv.), Aleksandra Pakulskaja (6įv.), Natalija Gest (5įv.), Aliona Tryzno ir Jelena Tiabus (po 3įv.), Anastasija Zenčik ir Jekaterina Jevtušenskaja (po 1įv.).

Tik susitikimo pirmose minutėse pirmavo mūsų šalies kaimynės iš Gardino rezultatu 3:1, 5:2, bet po penkių iš eilės rezultatyvių kauniečių atakų viskas stojo į savo vietas ir laimėjusios kėlinį 21:11, jos nesunkiai išlaikė įgytą persvarą iki pat  rungtynių pabaigos ir laimėjo santykiu 35:26.

Žalgirietės po šios pergalės toliau išlaiko trijų taškų persvarą prieš Minsko „BNTU-BelAZ“ ekipą ir dabar sekmadienį rungtynėse su HC „Gomel“ ekipa spręsis ar turės „ACME-Žalgiris“ vilties išsilaikyti Baltijos lygos reguliaraus sezono lentelės viršūnėje?

1. ACME-ŽALGIRIS 14 10 0 4 462:43 20

2. BNTU-BelAZ                    11 8 1 2 401:30 17

3. HC GOMEL                      9 6 1 2 274:22 13

4. HC GARLIAVA               14 4 0 10 414:44 8

5. HC GORODNIČANKA    10 0 0 10 226:36 0