2014-03-10
Fortūna lydėjo kovingąsias Kauno rajono krepšininkes

Santos Okockytės netektis įkvėpė „Hoptrans-Sirenas“ pergalei

Rungtynių viduryje netekusios rezultatyviausios komandos krepšininkės, „Hoptrans-Sirenos“ panaikino 9 taškų pranašumą ir išplėšė pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato rungtynėse. Antrąją vietą užimanti Kauno r. komanda kovingose rungtynėse rezultatu 63:61 (15:16, 11:11, 15:14, 22:20) nugalėjo didžiulę persvarą po krepšiais turėjusią Klaipėdos „Fortūną“.

Sunkiai pradėjusios rungtynes aikštelės šeimininkės beveik visą pirmą kėlinuką buvo priverstos vytis klaipėdietes. Po Linos Aglinskaitės dvitaškio jo viduryje „Fortūna“ pirmavo 6 taškų pranašumu - 4:10. Pačioje ketvirčio pabaigoje S.Okockytė po individualaus reido pataikė dvitaškį su varžovės pražanga. Po taiklaus baudos metimo „Hoptrans-Sirenos“ persvėrė rezultatą - 15:14.

Mildai Sauliūtei pataikius iš vidutinio nuotolio ketvirtąją nerezultatyvaus antrojo kėlinuko minutę, Kauno r. komanda pirmavo trijų taškų pranašumu. Po to abi komandos tris minutes nesugebėjo surengti sėkmingos atakos. Pirmosios tuščią atkarpą nutraukė viešnios ir, sėkmingiau sužaidusios ketvirčio pabaigą, jos vėl išsiveržė į priekį - 26:27.

Trečiojo kėlinuko viduryje Eglė Šikšniūtė dvitaškiu pradėjo „Fortūnos“ spurtą, per kurį uostamiesčio krepšininkės be atsako pelnė 6 taškus ir susikrovė 9 taškų persvarą - 32:41. Negana to, rungtynės baigėsi čiurnos traumą patyrusiai Santai Okockytei. Vienos iš komandos lyderių netektis mobilizavo aikštelės šeimininkes. „Hoptrans-Sirenos“ puikiai sužaidė ketvirčio pabaigą ir per tris minutes išlygino rezultatą, neleisdamos varžovėms pelnyti taškų - 41:41.

Paskutinysis kėlinukas tapo bene gražiausiu šiame LMKL čempionate. Jo viduryje Indrė Keršulytė taikliu metimu pradėjo tritaškių konkursą, kurio metu skirtingos keturios abiejų komandų krepšininkės iš eilės pataikė tolimus metimus. Vėliau Kornelija Balčiūnaitė prasiveržusi pataikė iš po krepšio, o gynyboje blokavo Linos Aglinskaitės metimą. Rasai Žemantauskaitei-Matlašaitienei realizavus abu baudos metimus, „Hoptrans-Sirenos“ įgijo 4 taškų pranašumą - 58:54.

L.Aglinskaitė tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo, likus žaisti mažiau nei 2 minutes. Nervingoje rungtynių pabaigoje dar kartą blykstelėjo K.Balčiūnaitė. Puolėja idealiu perdavimu surado po krepšiu įkirtusią M.Sauliūtę, kuri pelnė lengvus taškus ir privertė „Fortūnos“ komandą prašyti minutės pertraukėlės, iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 30 sekundžių - 62:59. Nors L.Aglinskaitė dvitaškiu sušvelnino rezultatą, per likusį laiką pergalės Kauno r. komanda nepaleido.

Šiose rungtynėse klaipėdietės dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių - 25:48, tačiau prarado net 26 kamuolius.

„Hoptrans-Sirenoms“ R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė pelnė 14, E.Tarasevičiūtė - 12, S.Okockytė - 10 taškų.

„Fortūnai“ L.Aglinskaitė surinko 19, M.Grigalauskytė - 11 (11 atk. kamuolių), G.Gutkauskaitė - 9 taškus.