2016-10-05
Lietuvos moterų krepšinio lygos sezonas prasidėjo LMKL čempionių nesėkme

Naujasis Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonas startavo Vilniaus „Kibirkšties“ (1/0) pergale. Vilnietės svečiuose 67:55 (16:17, 20:7, 15:17, 16:14) palaužė LMKL čempiones Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (0/1).

Abi komandos rungtynes pradėjo apylygiai ir sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus – 4:4. Šeimininkės atsakė 4 taškais iš eilės, kuomet taikliai iš po krepšinio atakavo Rasa Knyzaitė ir Viktorija Jasosz (8:5), tačiau paskutinę atakos sekundę taikliu tritaškiu atsakė Gabija Meškonytė ir rezultatas vėl tapo lygus – 8:8. Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, taikliai nuo baudų metimo linijos atakavo Akvilė Baronėnaitė ir išvedė „Hoptrans-Sirenas“ į priekį – 13:10. Likus žaisti minutę, tolimą metimą pataikė Vitalija Kaminskytė ir vėl išlygino rezultatą – 15:15. Po pirmojo kėlinio minimalią persvarą turėjo šeimininkės – 17:16.

Antrąjį kėlinį 5 taškais pradėjo „Kibirkštis“ (21:17), tačiau šeimininkės tiksliai pataikė iš toli ir priartėjo – 20:21. Įpusėjus ketvirčiui šeimininkės pradėjo klysti, o vilnietės spurtavo (26:20) bei privertė Liną Šalkų prašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, komandas jau skyrė dviženklis skirtumas (33:22), o „Hoptrans-Sirenos“ strigo puolime. „Kibirkštis“ persvarą išlaikė iki kėlinio pabaigos – 36:24.

Po ilgosios pertraukos šeimininkėms ir toliau sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o vilnietės padidino atotrūkį – 40:25. Įpusėjus ketvirčiui vaizdas aikštelėje keitėsi mažai, o „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau klydo puolime bei leido vilnietėms pirmauti – 45:30. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, tritaškį pataikė Gintarė Jasiunskaitė ir leido kiek priartėti „Hoptrans-Sirenoms“ (35:47), tačiau prieš lemiamą ketvirtį priekyje ir toliau įtikinamai buvo viešnios – 51:41.

Lemiamame ketvirtyje ir toliau iniciatyva priklausė „Kibirkšties“ krepšininkėms, bet šeimininkės nestokojo kovingumo. Visgi persvarą susikrovusios vilnietės lengvai jų pasivyti neleido ir sužaidus 4 minutes pirmavo – 59:44. 5:0 spurtavusios „Hoptrans-Sirenos“ sumažino atsilikimą iki 10 taškų (49:59), o po Dalios Belickaitės tritaškio deficitas sumažėjo iki vienženklio – 52:61. Likus žaisti 2 minutes, vilnietės ir vėl susigrąžino turėtą pranašumą – 65:52. Per likusį rungtynių laiką „Kibirkštis“ pranašumą išlaikė ir šventė pirmąją sezono pergalę – 67:55.

„Hoptrans-Sirenos“G.Jasiunskaitė ir D.Belickaitė po 11, R.Knyzaitė, V.Jarozs (10 atk. kam.) ir E.Tarasevičiūtė po 6.

„Kibirkštis“G.Meškonytė 13, D.Šarauskaitė 12 (6 atk. kam.), L.Juškaitė 10, J.Kraujūnaitė ir D.Donskichytė po 8.

INFO: lmkl.lt