2016-01-24
Moterų rankinio Baltijos lygos čempionato IV-ojo turo pirmųjų varžybų naujienos

Penktadienį Garliavos sporto ir kultūros centro salėje prasidėjusiame moterų Baltijos lygos čempionato pirmose IV-ojo turo rungtynėse HC „Garliava SM-CASCADA“ rankininkės susitiko su Baltarusijos čempionato vienomis iš lyderių HC „Gomel“ komanda(jos su „BNTU-BelAZ“ ekipa turi po 23 taškus). Pergalę šventė viešnios iš kaimyninės šalies rezultatu 26:22(13:8).

Garliavos komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Diana Šatkauskaitė, pelniusi 12 įvarčių o taip pat jai talkino Laima Bernatavičiūtė ir Kamilė Bušaitė (po 3įv.), Laura Masiulevičiūtė (2įv.), Greta Rinkevičiūtė ir Emilė Aglinskaitė (po 1įv.).

HC „Gomel“ komandoje taikliai žaidė Viktorija Šamanovskaja (8įv.), Oksana Artamonova (7įv.), Jekaterina Dubovcova (4įv.), Diana Iljina (3įv.), Julija Ganičkina (2įv.), Irina Dronova ir Anastasija Boldyreva (po 1įv.).

Antrame  turo susitikime tarp abiejų šalių čempionių Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Minsko „BNTU-BelAZ“ ekipų užvirė atakakli  kova, tačiau ji baigėsi užtikrinta kauniečių pergale santykiu 38:31(19:21).

„ACME-Žalgiris“ komandoje taikliai rungtyniavo Daiva Būtėnaitė-Drevinskienė, Gabija Vidūnaitė ir Simona Kazlauskaitė (po 6įv.), Dovilė Ilčiukaitė ir Audinga Kniubaitė (po 5 įv.), Inesa Verbovik ir Brigita Ivanauskaitė (po 4įv.), Rita Oksaitė (2įv.).

BNTU-BelAZ“ kolektyve pasižymėjo Anna Suchamirova ir Jekaterina Silickaja (po 5įv.), Anastasija Mazgo, Natalija Platanovič, Lilija Artiukovič ir Natalija Danšina (po 5įv.), Kristina Ozolina (3įv.), jekaterina Drazdova ir Marija Kanoval (po 1įv.).

Turo šeimininkės lygų žaidimąsu Gomeliu išlaikė iki pirmojo kėlinio vidurio, kuomet rezultatas buvo lygus 6:6. Tačiau  20-ąją kėlinio minutę  garliavietės neišnaudojo galimybės pelnyti įvartį nuo 7m. žymos  ir tuomet jų žaidimas „subyrėjo“. Be atsako praleidusios penkis įvarčius, HC „Garliava“ klubas į varžovių rankas perleido ir žaidimo iniciatyvą. Tuo jos puikiai pasinaudojo nugalėdamos šeimininkes santykiu 26:22. Tai buvo pakaunės rankininkių ketvirtasis pralaimėjimas  joms šį sezoną.

Baltijos lygos lyderės Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda buvo pasiryžusios ir namuose antrąjį kartą šį sezoną parklupdyti  profesionaliąją Minsko „BNTU-BelAZ“ komandą, ir tai joms pavyko padaryti ganėtinai įtikinamai – septynių įvarčių skirtumu 38:31. Galutinai įtvirtinti tokį pranašumą kaunietėms pavyko padaryti tik antrame kėlinyje , o tiksliau jam įsibėgėjus. Iki tol vyko aštri permainiga kova, kur nežymią 1-2 įvarčių persvarą turėjo Minsko rankininkės, kurios laimėjo pirmąją susitikimo pusę – 21:19. Tačiau antroje rungtynių dalyje varžovės neatsilaikė prieš mūsiškių spaudimą ir iškovojo užtikrintą pergalę septynių įvarčių persvara. Ši pergalė „ACME-Žalgiris“ kolektyvui  leido šiek tiek atitrūkti nuo grėsmingos „BNTU-BelAZ“ komandos trimis taškais. Tačiau varžovės  turi trejų rungtynių „rezervą“, kur skolą turės likviduoti, pagal nuostatus, užskaitant Baltarusijos čempionato tarpusavio rungtynių rezultatus.