2015-10-19
Nugalėtojos paaiškėjo tik po pratęsimo

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL), kur namų arenoje - Garliavos sporto ir kultūros centre, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ susitiko su Vilniaus „Kibirkštimi“, nugalėtojos paaiškėjo tik po pratęsimo. Pergalę po pratęsimo ir atkaklios kovos iškovojo svečių Vilniaus „Kibirkšties“ komanda 81:77 (18:12, 18:20, 21:22, 10:13, 14:10).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kibirkšties“ ekipa, kuri įpusėjus kėliniui pirmavo 12:5. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės dvitaškio, „Hoptrans-Sirenos“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 11:14. Visgi kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė vilnietėms, kurios po pirmojo ketvirčio pirmavo 18:12.

Antrajame ketvirtyje šeimininkės buvo priartėjusios iki 2 taškų (22:24), tačiau spurtavusios vilnietės ir vėl susikrovė pranašumą – 30:22. Tačiau kaunietės rankų nenuleido ir kėlinio pabaigoje sugebėjo varžoves prisivyti ir prieš didžiąją pertrauką sušvelninti atsilikimą iki 4 taškų – 32:36.

Po ilgosios pertraukos komandos apsikeisdavo taikliais metimais, tačiau „Kibirkštis“ ir vėl pabėgo į priekį – 50:41. „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko sužaisti atkarpą 7:2 ir vėl priartėti – 48:52. Vilnietėms turimą pranašumą pavyko išlaikyti iki kėlinio pabaigos ir prieš lemiamą ketvirtį pirmauti 57:54.

Paskutiniame ketvirtyje kaunietėms pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo – 56:57, o po Monikos Petrauskaitės dvitaškio ir išsiveržti į priekį – 62:59. Likus žaisti minutei, rezultatas buvo lygus (65:65) ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pasibaigus laikui rezultatas buvo lygus 67:67, o komandoms prireikė pratęsimo.

Pratęsimo metu ir toliau kova vyko taškas į tašką ir nei vienai komandai nepavyko atitrūkti. Likus žaisti 20 sekundžių, 4 taškais pirmavo vilnietės (81:77), kurios išlaikė tokį pranašumą iki kėlinio pabaigos ir šventė pergalę.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 21, K.Balčiūnaitė (14 atk. kam.) 15, R.Knyzaitė (5 atk. kam.) 14, M.Petrauskaitė (9 atk. kam.) 14.

„Kibirkštis“: S.Landry (9 atk. kam.) 23, L.Juškaitė (8 atk. kam.) 19, A.Širšinaitytė 15, E.Šniokaitė 10.