2015-01-26
Po svarbios pergalės garliavietės pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą

Bene svarbiausios Lietuvos moterų rankinio čempionato tryliktojo turo rungtynės vyko Garliavoje, kur vietos HC „Garliava SM-CASCADA“ klubas žaidė su savo pagrindinėmis varžovėmis Vilniaus „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ komanda. Susitikimą po permainingos dvikovos rezultatu 39:33(18:18) laimėjo Kauno rajono atstovės.

Nugalėtojoms 15 įvarčių pelnė Diana Šatkauskaitė, 12 kartų sėkmingai atakavo Kamilė Bušaitė, 5 – Laura Masiulevičiūtė.
Vilniečių tarpe 10 kartų pasižymėjo Eglė Burakauskaitė, 8 – Inesa Verbovik, 6 – Greta Kavaliauskaitė.

„Starte sėkmingiau žaidė Lietuvos sostinės rankininkės, kurios kėlinio trečdalį laimėjo 8:3, o jam įpusėjus pirmavo taip pat penkių įvarčių parsvara – 12:7. Tačiau jautėsi, kad HC „Garliava SM-CASCADA“ komanda pamažu pradeda išsijudinti ir bando tirpdyti atsilikimą. Galiausiai joms pavyko išlyginti rezultatą bei užbaigti puslaikį taikiai -18:18.

Suprantama, antroji susitikimo dalis jau prasidėjo žymiai įdomiau ir aštriau. Taip jos abipusiais „dūriais“ keitėsi penkiolika minučių iki antrojo kėlinio vidurio, kai pagaliau Laura Masiulevičiūtė, Diana Šatkauskaitė ir Kamilė Bušaitė apipylė varžoves taikliais smūgiais. Į tai vilnietės dar atsakė keliais taikliais metimais, bet sustabdyti įsibėgėjusių šeimininkių ekipos jau nepajėgė. Pakreipti įvykių savo naudai nepadėjo trenerio A.Perovo prašomos minutės pertraukėlės. Garliavietės užtikrintai finišavo, įtvirtindamos pergalę šešių įvarčių pranašumu 39:33.

Matomai Kauno priemiesčio rankininkėms padėjo nugalėti geresnė fizinė kondicija ir gal būt ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis nei sostinės atstovių. Beje nemaža paspirtis siekiant pergalės buvo gana užtikrintas Garliavos vartininkės Benitos Šliupaitės žaidimas, kuri puikiai atspėdavo vilniečių tolimų metimų kryptį ir juos sėkmingai atremdavo.

Po šios pergalės HC „Garliava SM-CASCADA“ aplenkė vilnietes ir su 20 taškų įsitvirtino antroje turnyro lentelės pozicijoje“,- taip įdomią dvikovą apibūdino rungtynių inspektorius Valdas Gecevičius.

Rungtynių statistika:

Kauno r. HC Garliava SM-CASCADA – Eastcon-Tauras-Vilniaus kolegija 39:33(18:18)
Teisėjai: A. Žalienė – V. Kijauskaitė
Inspektorius: V. Gecevičius

Įvarčiai: Diana Šatkauskaitė 15/2, Kamilė Bušaitė 12/3, Laura Masiulevičiūtė 5, Greta Rinkevičiūtė 4, Evelina Žukaitė 3(HC Garliava SM-CASCADA);
Eglė Burakauskaitė 10/5, Inesa Verbovik 8, Greta Kavaliauskaitė 6, Ieva Balčiūtė 4, Edita Kairytė 3, Ramūnė Silko 2(Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija).

2min.: Evelina Žukaitė 2+2, Kamilė Bušaitė 2+2, Laura Masiulevičiūtė 2(HC Garliava SM-CASCADA);
Ieva Balčiūtė 2+2, Inesa Verbovik 2(Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija).

7m.: 5/5 (HC Garliava SM-CASCADA); 7/5(Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija).