2013-04-24
Vilkijos gimnazijos komanda finale šventė pergalę

Garliavos sporto centre nuaidėjus finalinių varžybų sirenai skelbiančiai rungtynių pabaigą pasibaigė 2012/2013 mokslo metų Kauno rajono vidurinių mokyklų/gimnazijų mokinių olimpinio festivalio vaikinų gimusių 1997 metai ir jaunesnių krepšinio turnyro varžybos. Šiais metai norą dalyvauti šiame turnyre buvo pareiškę aštuonių bendrojo ugdymo mokyklų vaikinų komandos. Pradžioje komandos kovojo porose, siekiant išsiaiškinti keturias stipriausias komandas, kurios sudarytų finalinį ketvertą. Pirmoje poroje Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos komanda du kartus gan nesunkiai įveikė Vandžiogalos vidurinės mokyklos vaikinų komandą. Kitoje poroje Garliavos Juozo Lukšos gimnazija įveikė Piliuonos vidurinės mokyklos krepšininkus. Atkakli kova vyko tarp Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos ir Raudondvario gimnazijos komandų, tačiau susumavus dviejų varžybų rezultatus paaiškėjo, kad stipresni buvo krepšininkai iš Raudondvario. Ketvirtoje poroje Vilkijos gimnazijos komanda įrodę savo pranašumą prieš krepšininkus iš Domeikavos gimnazijos.

Pusfinalyje susitiko Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija ir Vilkijos gimnazija, pergalę rezultatu 82 : 76 iškovojo Vilkijos gimnazistai. Kitoje pusfinalio poroje Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos komanda nesunkiai įveikė Raudondvario gimnazistus 86 : 46.

Finalinėse varžybose, vykusiose Garliavos sporto centre į aikštelę išbėgo Garliavos Juozo Lukšos ir Vilkijos gimnazijų komandos. Kaip ir buvo galima tikėtis tai buvo varžybos vertos finalo vardo. Varžybose palaikyti savo gimnazijos sportininkus susirinko gausus būrys sirgalių, Vilkijos gimnazijos komandą palaikyti sirgaliai atvyko net keliais autobusais. Taip pat už savo gimnazijos komandą emocingai sirgo ir Vilkijos gimnazijos direktorius Antanas Švedas.

Pirmuose dvejuose kėliniuose iniciatyva priklausė Juozo Lukšos gimnazijos komandai. Pasibaigus dviem kėlinukams jie buvo priekyje rezultatu 37 : 25. Tačiau trečiame ir ketvirtame kėliniuose Vilkijos komandą atsitiesė ir po atkaklios kovos išplėšė pergalę rezultatu 64 : 61.

Rezultatyviausi Vilkijos komandoje buvo Rokas Vaičiūnas 25 taškai, Tomas Vyšniauskas – 19 taškų, Gediminas Danilevičius 12 taškų. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos komandoje po 24 taškus pelnė Eimantas Kazakevičius ir Arnas Tilindė, Algirdas Adomavičius – 6 taškus.

Vilkijos gimnazijos komanda iškovojusi pirmąją vietą rajono varžybose atstovaus Kauno  rajoną 2012/2013 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio krepšinio varžybose, kur jau kitą savaitę jų laukia stipriausios Kauno miesto, Jonavos ir Raseinių rajonų komandos.